Dlaczego warto stosować naturalne mydła w kostce? 0
naturalne mydło w kostce

Dlaczego warto stosować naturalne mydła w kostce?

Oferta produktów myjących, także tych naturalnych, jest obecnie naprawdę szeroka. Nie jest łatwo przebić się z nowym kosmetykiem i przekonać klienta, że warto korzystać z jego pielęgnacyjnej mocy. Ponieważ wierzymy w mądrość konsumencką, naszą misją jest przekazywanie informacji, z których każdy czerpie tyle, ile pragnie. Jesteśmy za możliwością wyboru i wiemy, że gdy nasze kosmetyki raz trafią w czyjeś ręce, zazwyczaj ponownie tam wracają. Tak też jest z naturalnymi mydłami w kostce Biomydlarnia. - Na czym polega ich moc? Zacznijmy od początku.

Historia mydła - od czego się zaczęło?

Historia mydła jest naprawdę długa i niezwykle ciekawa. Posiadane zapisy dają potwierdzenie, że mydło powstało na terenach Babilonu ok. 2800 roku p.n.e. Początkowo służyło ono podczas mycia tkanin. "Przy praniu wyszło", że mydło doskonale działa również na skórę. Ludzi to zdziwiło, że mydło skutecznie zbiera brud ze skóry, nie powodując jej podrażnień. Na przestrzeni wieków było ono w centrum różnego rodzaju eksperymentów. W końcu odkryto również lecznicze właściwości mydła. Z czasem jednak przyszedł moment na "nowe", które miało być korzystną rewolucją, a okazało się jedną z gorszych decyzji dla ludzkości.

Powstało bowiem pierwsze mydło w płynie (koniec XIX wieku). Wówczas pojawiły się również szampony do włosów oraz żele pod prysznic. Poskutkowało to masową produkcją odpadów plastikowych, w których obecnie niemal toniemy. Nic zatem dziwnego, że wraz ze wzrostem świadomości konsumenckiej, ponownie nastała potrzeba na produkty myjące w formie kostki. Jednak w parze z ekologią powinna iść jakość produktu, jak również przyjemność jego stosowania.

Z tego względu Biomydlarnia poczuła misję i postanowiła osiągnąć wyżej wspomniany kompromis. W końcu dostępne dziś marketowe mydła w kostce nie mają nic wspólnego z działaniem korzystnym dla skóry oraz przyjemną formą użycia. Wiele z nich w ogóle się nie pieni, pozostając twardymi i opornymi na wszelkie tarcie. Wiele wątpliwości można mieć również do samego procesu produkcji tego typu kosmetyków oraz ich składu.

 

Poznaj nasze mydła - Biomydlarnia

Biomydlarnia nie poszukuje dróg na skróty. Ma być naturalnie, przyjemnie i zdrowo.

Z naszego doświadczenia wynika, że właściwy dobór mydła stanowi fundament pielęgnacji skóry. Wciąż słyszymy o nowych produktach, które mają pomóc skórze suchej, podrażnionej i wrażliwej. Tymczasem to właśnie stosowanie niewłaściwych kosmetyków myjących zazwyczaj stanowi główną przyczynę tego problemu.

Dlatego też wybór dobrej jakości naturalnego mydła w kostce może spowodować, że skóra stanie się mniej wymagająca, a wszelkie balsamy do ciała okażą się po prostu zbędne. Wykluczenie z pielęgnacji takich składników, jak: SLS-y, parabeny, parafina i silikony, skutkuje lepszym nawilżeniem oraz odżywieniem skóry.

Mądra pielęgnacja naśladuje naturę, która w wielu przypadkach działa bezbłędnie, jednak to my nieustannie jej przeszkadzamy. Żyjąc w zanieczyszczonym środowisku, stosując inwazyjne zabiegi kosmetyczne, spożywając przetworzone jedzenie oraz narażając się na negatywny wpływ permanentnego stresu.

 

Mydła w kostce Biomydlarnia nie zaburzają funkcjonowania naturalnej warstwy hydro-lipidowej skóry. Myją ją delikatnie i powierzchniowo, nie powodując podrażnień. Dobór odpowiednich składników sprawia, że nasze mydła, poza funkcją oczyszczającą, wykazują również szereg właściwości pielęgnacyjnych.

W naszej ofercie można znaleźć mydła przeznaczone np. do skóry suchej i szorstkiej lub wręcz przeciwnie - mającej problem z nadmiernym wydzielaniem sebum. Niektóre z naszych produktów polecane są także do pielęgnacji skóry dojrzałej oraz skłonnej do powstawania cellulitu. Wszystko to za sprawą połączenia składników naturalnych o synergistycznym działaniu.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą mydeł. Każda sztuka jest dokładnie opisana; przedstawiony jest skład produktu oraz jego przeznaczenie. Dzięki temu zakupy są proste, a późniejszemu użyciu kosmetyku towarzyszy uczucie satysfakci i przyjemności.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl